Question mark heap on table concept for confusion, question or solution

Neden ?

Bu sorunun cevabını tek bir cümle ile anlatmak isteseydim o '' kendim için '' olurdu herhalde. Bir blog yerine internet sitesi açma fikri ancak bunun için olabilir. Hele ki bu işten herhangi bir maddi çıkarım olmadığını da düşünecek olursak eğer, bu düşüncem daha da destek bulur kendine. Burada paylaştığım onca şeyin içinde sizin için çok fazla bilgi olmadığının farkındayım. Hatta ben olsam ve bu yazıyı okusam şimdi çıkardım galiba bu siteden. Burada daha çok beni tanıyan veya tanımak isteyenler için pek çok bilgi mevcut. Aslında ben kimim? Hepsi burada barınıyor diyebilirim. Yada zamanla barınacak. Zamanla diyorum çünkü o kadar amatör girdim ki bu işe ancak toparlayabiliyorum. Burada kesinlikle mütevazilik yapmak gibi bir niyetim yok gerçekten her şey amatörce ilerliyor. Kim bilir belkide zamanla profesyonel hale getirebilirim. Bunu ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz.

Peki Kendim İçin Onu Anladık da Neden?

Farkındayım hala tam olarak anlatamadığımın ama yavaş yavaş anlatmaya çalışacağım az sabredin. Aklınıza şu soru gelebilir tamam kendin için açtın da neden ? Çünkü burada olan her şeyi ben ya okudum , ya izledim yada dinledim. Bu da demek oluyor ki bu internet sitesi bir nevi benim günlüğüm. Sizleri bilemem fakat ben sürekli not tutarak ve plan yaparak yaşamayı tercih edenlerdenim. Biliyorum ki yaşadıklarım yaşayacaklarıma ışık tutacak. Ooo bu çok iddialı oldu galiba. Açıkçası böyle cümleler kurmak çok hoşuma gitse de biraz rahat olmayı pekala daha çok seviyorum. Şimdi şöyle söyleyeyim dostlarım. İlk defa okuduğunuz bir kitabı bitirdiğinizde ne hissettiniz ? Yada ilk defa bir filmi izlediğiniz de aynı soruyu sorsam size cevabınız ne olurdu ? Tabi ki olağan şeyler söyleyebilirsiniz. Peki bu soruyu biraz daha daraltsam ve ilk defa Yüzüklerin Efendisini izlediğinizde ne hissettiniz desem ? Yada Harry Potter'ı ilk defa okuduğunuzda? İşte şimdi durup düşünmeye başladınız değil mi? Haklısınız nerden hatırlayacaksınız ki o anı. Bende hatırlamıyorum. İşte tüm sorun bu bende hatırlamıyorum. İlk defa izlediğim bir film sonrasında ne hissettiğimi yada ilk okuduğum kitaptan sonra ne düşündüğümü. İşte artık bunları hatırlamak istiyorum. Buraya her yaptığımı yazarak bundan 50 yıl sonraki Deniz'in oturup bunlara bakmasını istiyorum. Belki gurur duyar belki de güler geçer bilemem ama bakmasını istiyorum.

blogspot-denizcelik.org

Blogspot Yetmiyor muydu?

Keşke bu sorunun cevabını param çok o yüzden uğraşmıyorum diye verebilseydim. Ama tabi ki işin aslı öyle değil. Blogspot benim isteklerimi tam anlamıyla karşılayabilecek kadar bana alan sağlamadığı için bir internet sitesi açtım. Ayrıca şunu bilmelisiniz ki web sitesi sağlayıcıları ilk defa sitenizi kuracaksınız öyle fiyatlarla geliyorlar ki çok çabuk kanabiliyorsunuz. Ama benden bir tavsiye, sonraki yıllar fiyatları gördüğünüzde benim gibi oturup kara kara düşünmemek için önceden tüm yazılanları okuyun.

nelervar-denizcelik.org

Peki Neler Yayınlayacaksın?

Aslında benim hakkımda her şey desem çok da abartmış olmam herhalde. Okuduğum kitaplardan izlediğim filmlere, seyrettiğim spor karşılaşmalarından dinlediğim müziklere kadar her şey. Tabi ki tutup da filmi veya kitabı burada yayınlamayacağım. Sadece ismini,resmini ve yorumlarımı. Ha birde yazdığım yazıları yayınlamak istiyorum ki bu benim en çok beğendiğim bölüm. Aklıma geldikçe birkaç satır saçmalamak beni mutlu ediyor ve onları da burada yayınlamak hakkım diye düşünüyorum.

araklıyormusun-denizcelik.org

Araklıyor musun?

Koyduğum resimleri illaki bir yerlerden alıyorum. Bunu saklamanın bir alemi yok. Fakat yazıların neredeyse çoğunu okuduktan sonra kendim yazıyorum. Tanımların bir kısmını wikipedia gibi herkese açık sitelerden aldığımı da sizden saklayamam doğrusu. Ama benim için önemli olan bu sitedekileri benim daha önce okumuş olmam. Ayrıca fark edeceksiniz sizde illaki , alıntı yaptığım tüm yazıların illaki orjinal sayfasının linkini koyup alıntı olduğunuda belirtirim. Tamamını da kesinlikle yayınlamam.

Anlayacağınız Üzere...

Her şeyi gayet açık anlattım sanırım. Eğer ki hala neden bu siteyi açtığımı anlatamadığımı düşünüyorsanız yada herhangi bir sebepten bana ulaşmak isterseniz eğer sağ tarafta bulunan butona tıklayıp formu doldurabilirsiniz.