Hakkımda

          1991 yılının 5 ağustos günü bir pazartesi sabahı  Keçiören/Ankara‘da doğdum. İlk ve orta okulu Keçiören’de Uygur İlköğretim Okulunda okudum. Daha sonra lise öğrenimimin ilk yılında Keçiören Lisesini tercih ettim. İlk yılımda düz lisede tam anlamıyla okumayı becerememiş olduğumu düşündükleri için ailem beni bir meslek lisesi olan Gazi Anadolu Teknik ve Meslek Lisesine kayıt ettirdi. O zamanlar anlamamış olsamda bu benim için hayatım boyunca iyiki diyebileceğim en güzel dönemdi. İlkokul ve orta okulu başarı ile bitirip Lise 1’e adapte olamamış bir çocuğun okumaz denilip gönderildiği meslek lisesi bana aslında okumam için en büyük desteği verdi. Günümüzde belkide iyi mühendis olmak için almamız gereken eğitimi meslek liseleri fazlasıyla verirken Üniversiteler bunu başaramıyor. Bu durumu şimdi daha iyi farkediyorum. Gazi Anadolu Teknik ve Meslek Lisesinde 4.Sınıfta 1 sene boyunca Kılıç Makine firmasında staj yaptım. Staj sonrası uzun bir dönemde çalışmaya devam ettim. Dik işleme CNC tezgahında parça sök tak mantığında çalıştım. CNC tezgahını en iyi burada öğrendim. Daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Makine Resim Konstrüksiyon eğitimi almaya başladım. 2 yılın sonunda stajımı Korçelik  A.Ş firmasında yaptım. Staj sonunda burada çalışmaya devam ettim. Yaklaşık 4 ay kadar Cam programı yazıp CNC tezgahında çalıştırarak işime devam ettim. Sonrasında İS Yapi A.Ş  firmasında çalışmaya başladım. Burada makine teknik ressamı olmama rağmen inşaat teknik ressamlığı yaptım. Burada gerçek anlamda iş ahlakını ve ofiste çalışmanın gerektirdiklerini yeterince öğrendim. Sonrasında okula gitmek üzere buradan ayrıldım. 2 senelik bir boşluktan sonra yeniden okula başlamak her ne kadar zor gelsede (tabiki çalışmanın ve iyi para kazanmanın güzel yanlarını da keşfettikten sonra) hayalim olan Makine Mühendisliğini kazandığım için zorlukları pek önemsemedim. Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği %100 İngilizce bölümünde okumaya başladım. Şuan 3. Sınıf Öğrencisiyim. Her ne kadar yaşım açısından dezavantajlı görünsemde , bu sektörün en alt kademesinden gelip mühendislik okumak birde yeterince iyi denilebilecek uzunlukta bir iş tecrübesinden sonra avantajlı olduğumu düşünmekteyim.

Kendi işimle ilgili olan programlardan Autocad , Solidworks ve Mastercam’i çok ileri düzeyde bilmekteyim. Anysis ve Fusion 360 programlarını orta düzeyde bilmekteyim. Ayrıca yeterince iyi denilebilecek düzeyde MS-Office programlarını (Ecxel , Word ve Powerpoint) kullanabilmekteyim.

Yabancı dil seviyem(İngilizce) orta düzeyin üzerinde. Ayrıca bölümümüm %100 ingilizce olması itibari ile  Yabancı dilimi gün geçtikçe daha da ileri seviyeye taşımaktayım.

Aşağıda bugüne kadar aldığım tüm sertifikaları bulabilir , üstüne tıklayarak fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

 

Satınalma ve Dış Kaynak Kullanımı Yönetimi

Scor Modeli Yönetimi

Üretim Yönetimi Yalın Üretim

Turkcell Pazarlama Sertifika Programı

Google Online Pazarlama Temel Eğitimi

İleri MS-Office

Acad (CAD = Computer Aided Design )

Bilgisayar İşletmenliği

Liderlik ve İşletme Yöneticiliği     (120632103895)  Sertifika Kodunu Girerek Görebilirsiniz